Tu podaj tekst alternatywny

Najbliższe badania przydatności kandydatów odbędą się w maju/czerwcu 2018r.

ZASADY REKRUTACJI:

O przyjęcie do pierwszej klasy mogą ubiegać się dzieci, które w danym roku kalendarzowym ukończyły co najmniej  5 lat, maksymalnie 16. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają podanie wraz z zaświadczeniem wydanym przez lekarza o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kształcenia w danym kierunku (podanie oraz zaświadczenie do pobrania również w sekretariacie szkoły). Dokumenty należy złożyć do końca maja. Dla kandydatów, którzy kończą w danym roku 5 lat wymagana jest dodatkowo opinia poradni psychologiczno- pedagogicznej o psychofizycznej dojrzałości dziecka do podjęcia nauki szkolnej.

Przed złożeniem podania zachęcamy do  wcześniejszej konsultacji z nauczycielem wybranego instrumentu.

Szkoła Muzyczna w Chojnicach prowadzi naukę na następujących instrumentach:

fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara klasyczna, flet, klarnet i trąbka.

Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie badania przydatności, którego termin co roku jest wyznaczany przez Dyrektora. Badanie przydatności polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do gry na wybranym przez kandydata instrumencie.

Badanie odbywa się w dwóch etapach:

a/ grupowo:

-sprawdzenie warunków fizycznych, koordynacji ruchu i poczucia rytmu

b/ indywidualnie

-sprawdzanie słuchu muzycznego (w tym samodzielne wykonanie przygotowanej wcześniej piosenki), pamięci muzycznej oraz poczucia rytmu

Decyzję o przyjęciu do szkoły artystycznej podejmuje Dyrektor szkoły na podstawie ostatecznej oceny z badania. Lista kandydatów przyjętych do szkoły jest ogłaszana przed zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są w Rozdziale X Statutu Szkoły.

skuteczne strony internetowe